top of page
  • Oleksandra Bondar

Про польські шкільні олімпіади


Олімпіади - це перед усім форма інтелектуального змагання між учнями однієї школи, міста, навіть країни. Це гарний шанс перевірити свої знання, також чудова можливість показати свої здібності. Оскільки багатьом було цікаво дізнатися які олімпіади бувають в Польщі і як вони проходять, сьогодні нам допоможе ознайомитись з цим дуже талановита, цікава людина і за сумісництвом мій вчитель релігії - mgr lic. kan. Mіrosław Kozioł.

О.Б.: Що собою представляють олімпіади та наукові конкурси у Польші?

М.К.: На мою думку, олімпіади це чудовий момент для того щоб учень міг розвивати свої захоплення. Може це трохи дивно чути, коли мова саме про розвиток своїх захоплень через участь у конкурсі. Але чому кожен так вважає? Все ж таки олімпіади йдуть "над" шкільним знанням, вони перевищують те, що діти проходять на уроках. Тобто олімпіади і конкурси вимагають знань більших, ніж дає основна шкільна програма. Вони готують до ознайомлення з темою, проблематикою чи сферою на яку може натрапити людина. Саме тому ці змагання розвивають наші таланти, вміння та надають шанс щоб збільшити своє знання через приготування до них.

О.Б.: Чи кожен може взяти участь при бажанні? З яких предметів може бути олімпіада в загалы?

М.К.: Звичайно, теоретично кожен бажаючий може взяти участь. Але щоб взяти участь треба добре підготуватися і це не так легко як може здаватися. Організатори олімпіад готують матеріал і говорять яка тема конкурсу. Тоді ми розуміємо що саме варто добре повторити. Олімпіади бувають у різних формах і я буду казати як і про олімпіади, так і про конкурси, бо ціль однакова - вибрати найкращих. Можуть бути вони як із польської так і з математики, релігії, або інших предметів. Варто теж наголосити на тому, що олімпіади мають дуже гарні призи в залежності від того хто є організатором. Якщо, наприклад, організатором є інститут, то за перше місце в призовому фонді може бути безкоштовне чи 100% заброньоване місце на навчання у ВУЗі на відділі пов'язаному з темою олімпіади. Між іншим, олімпіади впливають ще і на шкільне життя учня, бо в залежності від освітнього закладу та етапу конкурсу, учень може отримати "відмінну" оцінку з цього предмету.

О.Б.: Якщо мова йде про етапи олімпіади, які вони існують?

М.К.: Зазвичай, олімпіада розпочинається в школах, це шкільний етап. Потім переходять на районний рівень, після цього обласний етап і на кінці найголовніший - державний. На цей етап потрапляють найбільш здібні учасники.

О.Б.: Чому олімпіади і конкурси такі важливі?

М.К.: Олімпіади і конкурси повинні бути з 3 причин. По-перше для того, щоб давати людям шанс на розвиток своїх талантів. По-друге , щоб ті хто має якісь знання на конкретну тему могли брати участь, здобувати нові вміння і радіти перемогам можливості бути достойно оціненими. Третя причина – олімпіада - це також форма розваги, яка добре впливає на саморозвиток людини.

О.Б.: Дуже дякую Вам за розмову, пане Мирославе! Ось так, коротко і про головне, на тему польських шкільних олімпіад.

На фото авторка статті Олександра Бондар та її співрозмовник Мірослав Кожьол.

132 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page