top of page
 • Olga Bochkar

А слабо? Прокачай мозок руками!

А чи знали ви, що рукоділля:

 • Розвиває дрібну моторику. Пам'ятаєте “Розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців” В.О. Сухомлинського? Нейробіологи підтверджують, що хороша моторика рук – це відмінна увага, пам`ять і уява. Але, не тільки для дітей. Оскільки наш мозок розвивається постійно, то не варто зупинятися його стимулювати усіма можливими методами, особливо в старшому віці корисно урізноманітнювати свої звички!

 • Зокрема, використовуючи та розвиваючи пальці рук ми еволюціонували від мавп. Надалі наші долоньки сповнені біологічно активних точок які відповідають за окремі органи нашого тіла. Впливаючи на них можна покращити свій стан здоров'я: нормалізувати тиск та збалансувати кровоносну систему, вилікувати запальні процеси окремих органів, покращити роботу дихальних шляхів. Більше про це можна почитати у Ёсия Хасэгава

 • Арттерапія теж тут! Рукоділля заспокоює нервову систему, знімає стрес й напругу, полегшує депресивні стани, лікує безсоння. Особливо, коли ти в колі друзів і повністю занурюєшся в створення чогось неймовірного, відключаючи усі зайві думки й забуваючи про клопоти, плин часу…

 • Розвиває креативне мислення, бо ж не тільки в теорії (де все здається легко), але й на практиці треба реалізувати щось унікальне, неповторне, нове. Не просто розмальовка за номерами, а справжній вільний, сміливий, безмежний політ фантазії й уяви! А сьогодні, як Ви знаєте, креативність в кожній спеціальності - в ціні, ба, навіть в дефіциті!

 • Творчість - спосіб показати свою особистість, виразити свої емоції, реалізувати себе чи навіть, відкрити якійсь прихований талант! Дитячі захоплення, що здаються несерйозними, нерідко переростають в професію. Прочитай історію Тома та Девіда Келлі, які виросли постійно щось створюючи, у світовому бестселері «Творча впевненість»

 • Дозволяє подружитись з помилками, особливо тим, в кого порушений баланс самооцінки. Творчість - сфера, де помилка абсолютно небезпечна, та може стати ноу-хау! Пеніцилін як А.Флемінг ми не створимо, але от щось типу випадкового відкриття Е.Бенедиктусом - ударостійкого скла; чи навчитись без страху імпровізувати, чим заслужив славу оратора Мартін Лютер Кінг - ЗАПРОСТО!

 • Розсіяна чи дефіцит уваги, гіперактивність, «кліпове» мислення, брак концентрації - також можна приборкати за допомогою рукоділля, адже під час роботи видувається структурування отриманої інформації (Що, коли, як, з чого я маю це зробити?) та на практиці відразу видно причинно-наслідкові зв'язки (Що вийде, навіщо, якщо зроблю так чи інакше, чи візьму інший матеріал?) Ми маленькими кроками вчимося доводити справу до кінця!

 • Розширює кругозір. Пізнаючи різні техніки ми можемо доторкнутись до близьких і далеких культур, відродити давні й познайомитись з новими традиціями, створити абсолютно новий мікс!

І для того, щоб виконати усі ці пункти, за період осіннього карантину ми спробували 7 різних майстеркласів: власноруч зшили унікальні захисні маски з тканини; потренувалися в правильному прасуванні сорочок; продовжили життя старих футболок зв'язавши з них килимки; пришивали ґудзики; робили новорічний декор в техніці Айріс-фолдінг; прикрасили свої ялинки власними іграшками з фетру; і привітали рідних зробленими з любов'ю новорічними листівками. Кожен міг спробувати, обрати «своє».


Що тобі заважає приєднатись до нас?!

 • Не маю часу? - значить, вдосконалюй свій тайм-менеджмент, чи відверто розстав пріоритети.

 • Я вже за старий! - читай попередні пункти про розвиток мозку, до того ж деменцію рекомендують попереджати заздалегідь.

 • У мене не вийде, я не вмію! - а чи ти спробував / -ла? Приборкай свій страх помилок!

 • Далеко їхати! - ми створили безпечний, живий онлайн простір, з чим наша майстриня, багаторазова переможниця творчих конкурсів, Чередниченко Людмила, теж мала теж неабиякий виклик:

"Мені довелося вийти із зони комфорту - звичного раніше формату навчання традиційного «учитель-учень», і увійти в новий дистанційний формат. Це спричинило певні труднощі, в першу чергу - робота, як я своїм близьким пояснила – «ведуча програми на телебаченні», але при цьому ще й треба контролювати й коригувати роботу моїх учнів, укладатися в часові рамки! Це досвід, величезний досвід. На підготовку деяких МК йшло по кілька днів, а проведення всього лише дві години. Я дуже вдячна усім, хто був присутній на моїх заняттях. Завжди готова ділитися своїми знаннями, вміннями, сприяти розкриттю та розвитку творчого потенціалу у всіх охочих. Творчість - це крила, а з розкритими крилами легше літати по життю!
180 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page