top of page
  • nataliamoshkova113

Про 7 продуктивних тижнів нашого карантину

Минуло сім продуктивних тижнів карантину… У цей непростий час, завдання наших кураторів - бути поруч всупереч відстані. Наші щосуботні онлайн зустрічі, спрямовані на активізацію самопізнання і саморозвитку учнів, створення позитивного психологічного клімату, формування навичок самоаналізу та самоконтролю, позитивного ставлення до себе і до інших, усвідомлення себе як невід'ємної частини колективу однолітків.

Мотивація - тільки внутрішній стимул. Не можна заставити бути розумним, як і не можна змусити бути щасливим.

За найскладніші перші два тижні ми разом з вами, стрімкими темпами, освоювали різноманітні цифрові платформи для успішного дистанційного навчання. Обговорювали режим дня, підбирали улюблену ранкову зарядку, пробували на собі ефективні технології з тайм-менеджменту (як принцип Помодоро чи SCRUM таблиці), згадували основи гігієни праці та безпечного робочого простору, допомагали учням у формуванні навичок організації дистанційного навчання. На онлайн зустрічах говорили про вміння та бажання, про ефективне та продуктивне навчання.


На третьому тижні головна тема нашого спілкування була присвячена тому, як «Навчитися вчитися». Були запропоновані технології подолання великих й малих перепон на шляху до продуктивного навчання та самодисципліни: технологія трьох Р = Рішення+ Режим+ Рішучість; технологія «Ковтнути жабку» та стати щасливим; технологія «З’їсти слона по шматочках». Всі вони направлені на те, щоб мотивувати та допомогти учням самостійно справлятися зі складними завданнями.


На четвертому тижні нашої ранкової суботньої зустрічі діти ділилися своїми особистими досягненнями, з розумінням підходили до питання саморозвитку, усвідомлено говорили про те, що їхнє навчання залежить виключно від них самих. Ми щиро радіємо тому, що більшості вдалося самоорганізуватися, знайшовся час на хобі, зайняття спортом, читання, спілкування з рідними. І нарешті стало зрозумілим, що живе спілкування ніяк не замінить комп’ютер. І фраза на зразок: «Ніколи не думав, що таке скажу, але комп вже так набрид, що дивитися на нього не хочу» була підтримана самими завзятими любителями довгого пропалювання часу за комп’ютером.


Наша суботня зустріч на п’ятому тижні була присвячена «Формуванню у молодого покоління соціальної активності та проактивного світогляду». Ця тема стала підсумком тижневих зустрічей з представниками університетів та технікумів Польщі. Адже ніхто не знає, який ти насправді, якщо не поділишся своїми вміннями зі світом! І як результат отримали декілька чудових майстер-класів, спікерами яких були наші учні: Русіна Валерія (учениця 7 класу), Калиниченко Богдан (учень 7 класу), Кряжева Анастасія (учениця LO), Шевченко Валерія (учениця LO), Василів Віталій (учень 8 класу).


На шостому тижні, ми провели анкетування учнів «Зробимо світ кращим», вдалося проаналізувати, що вдається нашим дітям, а над чим ще треба попрацювати. Як виявилось, хочеться - дії, але й заважає страх / невпевненість в собі / лінь / недовіра та оцінка інших. І так виходить: права нога хоче йти вперед, а ліва говорить «ліньки». Щасливі, що учні знають при тому свої сильні сторони. Бійтесь - але робіть!

Проговорили з про 4К- навички продуктивної людини необхідні сучасному випускнику:

  • креативність - уявіть собі, що карантин - це нове вікно можливостей які відкрились, встигніть скористатись ними до того, як ситуація зміниться, створюйте нові перспективи довкола себе!

  • критичне мислення - факти від фейків, якими переповнена мережа відрізнити важко, але саме це вміння врятує твій здоровий глузд!

  • комунікабельність - відсутність реального спілкування просто необхідно замінити іншими формами і підтримати соціалізацію, продовжувати розширювати свою сферу спілкування

  • колаборація - нові умови вимагають нової техніки співпраці при тому, зберігаючи ефективність та якість роботи команди!

Ці навички цінні не тільки з огляду на майбутнє працевлаштування, але і сьогодні - коли ми знаходимось в просторовій депривації та інформаційному перевантаженні.


Щасливу сімку ми завершили «Колом впливу». Важкий час попереду - погода то погуляти б на вулиці - то поспати, пасхальні та травневі вихідні збивають з ритму, а за два тижні вже будуть виставлені орієнтовні річні оцінки і вже просто втомились від невпинно зростаючої тривожності яку нам закладає інформаційний потік. Але ж так важливо дозволити собі бути втомленим, прислухатись до свого тіла і відпочити. Зупинитись, задуматись і відпустити ті тривоги, на які ми не маємо впливу, але які висмоктують з нас сили, енергію і крадуть час. На скільки збільшиться наша працездатність, якщо ми якісно та з точки зору проактивного і критичного мислення зосередимось саме на тих питаннях, на які ми маємо вплив і контролюємо. Саме це поле дасть можливість бачити прогрес, користь від вкладених зусиль, а відповідно і сили до нових звершень!


Бережіть свої внутрішні ресурси і будьте здорові!

З любов'ю, ваші кураторки!


79 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page